Vyberte stránku

Dobře si pamatuju, když Bitcoin lámal 100 dolarovou hranici. Zlí jazykové tvrdili, že to je maximálka a že už si to za víc nikdo nekoupí. Vždyť jsou to jen jedničky a nuly, obchod s teplou vodou (která je mimochodem taky pěkně drahá 🙂 ). Pak najednou prolomil 1000 dolarů. To už byla na světě hotová hysterie a nikdo nechápal, jak může pár hashů stát skoro jako unce zlata.

Před pár dny se Bitcoin dostal blízko 2000 USD. Má vůbec nějaký strop? Podle mě nemá. Je to takové lehčí znásilnění běžného myšlení. Těžko něco, co před pár lety stálo ani ne dolar a teď stojí dva tisíce může dál vesele dělat desetinásobky ročně (což stále dělá). Navíc mu šlapou na paty další jako Ripple, Litecoin, Ethereum a mnozí jiní.

Jenže trh je stále ve svém začátku, mincí je jen omezené množství a dle tvrzení tvůrců jich nikdy víc nebude. Pokud se tedy udrží zájem o né, musejí být ze své podstaty silně deflační. Jasně, bude mít korekci, potrvá týden, možná měsíc, nebo půl roku, ale pak stejně cena zamíří vzhůru:)

Já sice více věřím Ripplu, který převezme vládu nad mezinárodními platebními transakcemi, ale Bitcoin zdá se vždy bude mít své místo. Alespoň v nejbližší budoucnosti 🙂